Padel on lihtsasti ja kergelt õpitav spordiala, olenemata sinu vanusest ning tasemest.
Mida mul vajab läheb?
Padel on lihtne ja kaasahaarav reketisport, mis sobib harrastamiseks igale vanusegrupile. Padeli mängu nautimiseks ei ole tarvis eelnevat kogemust, vaid head tuju ja lisaks paari sõpra kellega seda mängurõõmu koos kogeda
PADELI REKET JA PALL
Erinevalt teistest reketisportidest on padeli reket väiksem ja sellel puuduvad keeled. Padelis kasutatavad pallid näevad välja samasugused nagu tennises, kuid sisaldavad vähem rõhku ning seetõttu ei põrka nii intensiivselt. Reketeid ja palle on võimalik kõikides meie keskustes kohapealt rentida, lisaks on võimalik need lisada oma väljaku broneeringule läbi Playtomicu rakenduse
SÕBRAD
Padelit mängitakse paarismänguna, mis tähendab, et sina ja sinu kolm sõpra saate kõik tulla padelit harrastama.
Sõbrad puuduvad? Pole probleemi! Meil on mängijate kogukond, kes otsivad alati uusi mängukaaslasi.
PADELIVÄLJAK
Padeliväljaku mõõtmed on 10 x 20 m, lisaks kasutatakse mängimiseks ka spetsiaalset nelja meetri kõrgust klaasseintest ja võrgustatud tarast valmistatud väljaku piiret, mis lisab mängule juurde põneva elemendi. Väljakut katab kunstmurust vaip, millele on sisse harjatud täiteliiv, et pall paremini põrkaks ja väljaku kate oleks pehmem. Väljaku pooled on eraldatud võrguga, lisaks on platsile joonistatud servimiskastid.
JALANÕUD
Me soovitame kasutada padeli või tennisejalatseid, et oleks parem haarduvus kuntsmurukattel. Kuid sobivad kõik sisejalanõud, milles on mugav mängida.
Kuidas mängida?
Padel on kiire tempoga sotsiaalne spordiala. Padeli suureks eeliseks on, et see sobib harrastamiseks igale vanusegrupile. Padel on strateegiline spordiala, kus on tähtis koostöö sinu ja mängupartneri vahel.
Algus
- Mäng algab serviga, mis sooritatakse servikasti joone tagant. Erinevalt tennisest on padelis kohustus serv lüüa põrkest ja puusast madalamalt ehk altkätt.
- Serv peab maanduma diagonaalis teisel pool võrku vastase servikastis ja pall peab puudutama enne maapinda, kui vastasmängija võib selle tagasi lüüa.
- Kui pall põrkab servikastist mööda või selle taha, siis on serviviga ja vastasmängija saab punkti.
Mängu ajal
- Pall, mis on juba mängus, peab alati põrkama maha enne, kui see puudutab klaasseina või väljakut ümbritsevat võre
- Ehkki mängus võib pall põrgata vastu seina ja võret, siis maha võib pall põrgata vaid korra nagu tennises
- Õhust otse löömine ja rabaki löömine on lubatud, samuti on lubatud palli löömine maapõrkega üle võrestiku või klaas seinade
- Pidage meeles, et seinad teevad padeli äärmiselt lõbusaks, seega ärge kartke palli põrkesse lüüa ja esitage oma vastasele väljakutse!
Punktid
- Punkte loetakse samamoodi nagu tennises, 15-30-40-edu sees/väljas-tasamäng.
- Tarvis on kuue geimi võitu, et saada setti võit ning mängu võitmiseks on vaja võita vähemalt kaks setti.
- Kui geimid on 6-6, siis otsustatakse võitja kiires lõppmängus nagu tennises.